IV edycja Auto Moto Areny już za nami

W dniach 25-26 lutego 2017r. w halach Expo Mazury w Ostródzie odbyła się IV edycja targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena. Impreza od samego początku swojego istnienia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zwiedzających, co potwierdza ich tegoroczna liczba – rekordowe 12 tysięcy osób. W przeciągu dwóch dni targowych można było zobaczyć ponad 200 samochodów i motocykli – od najnowszych modeli, aż po wiekowe klasyki.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowali dealerzy takich marek samochodowych jak: BMW, Dacia, Ford, Hyundai, Isuzu, Mini, Mitsubishi, Peugeot, Skoda, Tesla, Toyota, Renault i Volvo, motocykle były natomiast reprezentowane przez marki: Indian, Kawasaki, KTM i Yamaha. Na Auto Moto Arenie po raz pierwszy w Polsce zadebiutowały BMW 5, Skoda Kodiaq oraz Indian Roadmaster. Ten ostatni zadebiutował jeszcze przed oficjalną polską premierą!

Zorganizowane zostały dwie strefy tematyczne, gdzie zaprezentowane zostały pojazdy osób prywatnych – zgłoszonych indywidualnie, bądź zrzeszonych w różnego rodzaju stowarzyszeniach lub klubach. Pierwszą z nich była debiutująca w naszym obiekcie na tak szeroką skalę wystawa pojazdów klasycznych – Auto Moto Classic, gdzie zaprezentowane zostało ponad 50 klasycznych pojazdów. Drugą była strefa, w której zaprezentowały się samochody i motocykle, które na co dzień startują w rajdach i innych zawodach, a także auta, które zostały poddane tuningowi.

Dopełnieniem programu wydarzenia była zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury konferencja poświęcona m.in. zastosowaniu w motoryzacji rozwiązań przyjaznych środowisku oraz dyskusji nad obecnym stanem i rozwojem infrastruktury drogowej w Polsce.

Auto Moto Arena stanowiła również okazję do spotkania ze sławnymi osobami ze świata motoryzacji i nie tylko. Imprezę poprowadzili Maciej Wisławski – legendarny polski pilot rajdowy oraz Andrzej Borowczyk – znany i ceniony dziennikarz motoryzacyjny. Pasjonaci sportów rajdowych mogli porozmawiać z utytułowanymi rajdowcami z Automobilklubu Warmińskiego. Bardziej nowocześni fani motoryzacji mogli porozmawiać z popularnym w Polsce youtuberem Kicksterem. Obecna była także ambasadorka marki BMW – aktorka Katarzyna Figura.